13. 2. 2018 o 16:00 v Multicentre

STM Košice – vysunutá expozícia v Spišskej Novej Vsi pozýva na vernisáž výstavy pri príležitosti Medzinárodného dňa turistických sprievodcov.

ALEXANDER LUCZY (*1939)
Rodák z Tatier, mladosť prežil s rodinou v Poprade. Už v detstve sa u neho prejavila láska k horám a vysokohorským túram, ktoré absolvoval so svojím otcom Gustávom Alexandrom Luczym, vynikajúcim horolezcom, skialpinistom a znalcom Tatier. V roku 1969 emigroval do Švajčiarska, kde s manželkou Monique žije dodnes. Svojich záľub,  hôr a fotografovania, sa nevzdal ani v zahraničí. Alexander Luczy je uznávaný horský vodca s medzinárodným patentom UIAGM a už od mladosti sa venuje aj horskej digitálnej fotografii. Je držiteľom mnohých medzinárodných fotografických ocenení a ceny Grand prix na Svetovej súťaži horskej fotografie v Antibes vo Francúzsku. Donedávna mu vyšli dve publikácie o rodnej vlasti - Krásy SlovenskaVysoké Tatry.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ "TULÁK HÔR"
Výstava pozostávajúca z dvoch tematických častí prezentuje 44 fotografií. 17 čiernobielych záberov s časovo zberným, historickým námetom zachytáva minulosť a spomienky autora na rodné Tatry, rodinu a horské priateľstvá. Druhá časť výstavy - 27 fotografií sú farebné snímky dokumentujúce pomocou montáže vnútorné pocity autora. Jeho fotografický rukopis sa priznáva k istej absurdnosti a zostavuje ho z častí vzájomného protirečenia. Kurátorom výstavy je Dušan Š. Baláž.

Na vernisáži výstavy bude predstavená kniha Alexandra Luczyho. 

Účastníci si zároveň môžu pozrieť výstavu Tatry na historických fotografiách.

Súčasťou vernisáže je aj prednáška „Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš a jej poslanie v kontexte regionálneho turizmu“, na ktorej sa dozviete:

  • Čo je to Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš
  • Aké úlohy plní v súvislosti s rozvojom turizmu v regióne
  • Aké aktivity a projekty doposiaľ realizovala a aké plánuje realizovať do budúcna
  • Aké benefity môže činnosť Oblastnej organizácie cestovného ruchu priniesť Vám osobne. 

Prednášajúci. Mgr. Martin Pižem

Vstup voľný.  

Kontakt: 
Multifunkčné banícke a energetické centrum, Nábrežie Hornádu 14, Spišská Nová Ves
Tel.: 053/ 429 7546, e-mail: dana.rosova@gmail.com

Termíny