14. 2. – 30. 6. 2018 v Multicentre 

Vernisáž výstavy: 13. 2. 2018 o 16:00, spojená s prezentáciou knihy autora a s prednáškou o OOCR Slovenský raj & Spiš. Vstup voľný.  

ALEXANDER LUCZY (*1939)
Rodák z Tatier, mladosť prežil s rodinou v Poprade. Už v detstve sa u neho prejavila láska k horám a vysokohorským túram, ktoré absolvoval so svojím otcom Gustávom Alexandrom Luczym, vynikajúcim horolezcom, skialpinistom a znalcom Tatier. V roku 1969 emigroval do Švajčiarska, kde s manželkou Monique žije dodnes. Svojich záľub,  hôr a fotografovania, sa nevzdal ani v zahraničí. Alexander Luczy je uznávaný horský vodca s medzinárodným patentom UIAGM a už od mladosti sa venuje aj horskej digitálnej fotografii. Je držiteľom mnohých medzinárodných fotografických ocenení a ceny Grand prix na Svetovej súťaži horskej fotografie v Antibes vo Francúzsku. Donedávna mu vyšli dve publikácie o rodnej vlasti - Krásy Slovenska a Vysoké Tatry.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ "TULÁK HÔR"
Výstava pozostávajúca z dvoch tematických častí prezentuje 44 fotografií. 17 čiernobielych záberov s časovo zberným, historickým námetom zachytáva minulosť a spomienky autora na rodné Tatry, rodinu a horské priateľstvá. Druhá časť výstavy - 27 fotografií sú farebné snímky dokumentujúce pomocou montáže vnútorné pocity autora. Jeho fotografický rukopis sa priznáva k istej absurdnosti a zostavuje ho z častí vzájomného protirečenia. Kurátorom výstavy je Dušan Š. Baláž.

Otvorené: pondelok - piatok 9:00 - 15:00 hod.

Vstupné:

  • dospelí 2 €
  • zľavnené vstupné (žiaci, študenti, dôchodcovia) 1 €
  • deti do 6 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov - zdarma
  • prvá nedeľa v mesiaci 10:00 - 17:00 hod. - zdarma

Kontakt: 
Multifunkčné banícke a energetické centrum, Nábrežie Hornádu 14, Spišská Nová Ves
Tel.: 053/ 429 7546, e-mail: dana.rosova@gmail.com