7. - 10. 10. 2017 v Kine Mier

Štvrtý ročník prehliadky filmov zo špičkových medzinárodných filmových festivalov umožní divákom uvidieť víťazné filmy premietané  na festivaloch v Berlíne, Benátkach a Cannes.  

 • NA MLIEČNEJ CESTE
  7. 10. 2017, sobota o 19.00        
  Emir Kusturica sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky, kde si vôbec po prvýkrát (a ako sa vyjadril on sám aj posledný krát) vo svojom filme zahral titulnú úlohu. Kosťa rozváža uprostred vojnovej zóny mlieko na svojom oslíkovi. Pri jednej zo zastávok sa zoznámi s očarujúcou ženou, ktorá sa ukrýva pred svojim zlovestným nápadníkom. Stačí okamih a je to láska na prvý pohľad - ako v rozprávke. 
  Komédia, Srbsko/UK/USA/Mexiko, české titulky, 125 min., MP-15
 • O TELE  A DUŠI 
  8. 10. 2017, nedeľa o 19.00
     
  „Dvaja ľudia, jeden sen”. Nekonvenčná love story dvoch odlišných ľudí: starnúceho finančného riaditeľa bitúnku a mladej uzavretej kvalitárky mäsa. Obaja hrdinovia majú rovnaké sny a pokúšajú sa ich spoločne naplniť. Ľahko excentrická romanca s prvkami drámy a čiernej komédie sugestívne tematizuje dualitu bdelosti a snenia, beštiality a humanity, duše a tela. Film zároveň dopĺňa výrazná vizuálna stránka a sústredená práca s hercami. Zlatý medveď na MFF Berlinale 2017!
  Dráma, Maď, titulky, 116 min., MP-15  
 • VÁŽENÝ  OBČAN  
  9. 10. 2017, pondelok o 19.00 
  Spisovateľovi Danielovi Mantovanimu leží svet pri nohách. Práve získal Nobelovu cenu za literatúru, ale namiesto zadosťučinenia sa dostavila poriadna „depka“.  Daniel sa pred všetkými uzavrie, prestane písať a tvrdohlavo odmieta pozvania na prestížne akcie, rozhovory a stretnutia. Čosi sa v ňom zlomí vo chvíli, keď medzi prívalom oficiálnych listov nájde nenápadný list z rodného argentínskeho zapadákova, odkiaľ kedysi zutekal. Daniel Mantovani sa rozhodne vrátiť – k spomienkam, dávnym láskam, starým priateľstvám. Nominácia na Zlatého leva, Benátky 2016!    
  Argentína/Špan., titulky, 117 min., MP-15  
 • BEZ  LÁSKY 
  10. 10. 2017, utorok o 19.00
   
  Andrej Zvjagincev prináša majstrovsky vystavanú drámu o ľuďoch, ktorí sú zamilovaní do vlastného odrazu v mobiloch, ale inak žijú v skľučujúcom svete odcudzenia a nepochopenia. Žeňa a Boris prechádzajú bolestným rozvodom… s tým súvisí predaj bytu, ich nové životy, ale aj ich spoločný syn. Rodičia mu však neprejavujú žiadnu náklonnosť… Aľjoša však nečakane zmizne, čo ich privedie k pátraniu po ňom, ale aj po koreňoch vlastného emocionálneho chladu. Cena poroty na MFF v Cannes 2017! 
  Dráma, Franc./Rusko, titulky, 127 min., MP-15 

Vstupné: 3,50 € 
Možnosť zakúpenia vstupeniek online » »

Viac info o filmovom festivale Be2Can na www.be2can.eu