11. - 29. 9. 2019 / 19:00 / Divadlo Kontra, Zimná 68 

Festival Adaptácie
Tlačová správa (na stiahnutie) » »

Divadlo Kontra organizuje divadelný festival Adaptácie, na ktorý vás srdečne pozýva. Na festivale bude hosťovať litovská herečka Birute Marr, nespochybniteľná kráľovná monodrámy. Je členkou súboru Národného divadla vo Vilniuse, držiteľkou mnohých ocenení zo svetových festivalov. V Kontre sa predstaví s monodrámou Antigona. Vystúpi aj básnik, herec a autor Matt Panesch, viacnásobný víťaz Fringe Award z festivalov v Edinburghu a Philadelphii, s jeho autorským predstavením Greyhound. Na festivale uvidíte aj výbornú poľskú filmovú a divadelnú herečku Malgorzatu Bogdaňsku s monodrámou Nemám vás rada, pán Fellini. Jej autorom a režisérom je jeden z najpopulárnejších umelcov poľského filmu, Marek Koterski, tvorca legendárneho titulu Dzień swira (Deň cvoka).

V rámci festivalu uvedie Kontra aj svoje najúspešnejšie predstavenia: Čínsky maharadža podľa knihy jedného z najlepších himalájistov všetkých čias, Wojteka Kurtyku (na budúci týždeň za účasti autora otvoria týmto predstavením prestížny festival Pępek Świata v Teatre Witkaceho v Zakopanom). Uvedú tiež cenami ovenčeného Hamleta (čerstvo po úspechoch na Lancaster & Morecambe International Festival vo Veľkej Británii), viktoriánsky thriller Žena v čiernom (The Woman in Black), ktorý na londýnskom West Ende „straší” divákov nepretržite už 30 rokov a hru Nenávidím, ktorá patrí k najpopulárnejším titulom repertoáru. Jej autor Marek Koterski bude na festivale špeciálnym hosťom.

Festival ponúka jedinečnú príležitosť uvidieť umelcov, ktorí prídu na Slovensko špeciálne na pozvanie Kontry. Takýmto programom sa nemôže pochváliť žiaden iný slovenský festival! Vďaka Kontre Spišská Nová Ves upevňuje svoju pozíciu divadelného srdca Slovenska!

Festival podporil Fond na podporu umenia a Mesto Spišská Nová Ves.

Reportáž TV Reduty » »

PROGRAM: 

 • 11. 9. 2019 / 19:00 
  Stephen Mallatratt - Susan Hill: ŽENA V ČIERNOM
  Hit z londýnskeho West Endu, pri  ktorom tuhne krv žilách.
  Vstupné: 6 €

 • 13. 9. 2019 / 19:00 
  Wojtek Kurtyka: ČÍNSKY MAHARADŽA
  Horolezecký thriller nielen pre horolezcov. Silné emócie a skvelý humor.
  Vstupné: 6 €

 • 16. 9. 2019 / 19:00 
  William Shakespeare: HAMLET
  Najväčšia hra všetkých čias ocenená na zahraničných festivaloch.
  Vstupné: 6 €

 • 25. 9. 2019 / 19:00 
  Birute Marr: ANTIGONA
  Prestížne ocenenia z divadelných festivalov po celom svete! “Mojím snom bolo posunúť Sofoklovu Antigonu inam, odpútať sa od tradičného divadla. Nájsťobrazy, ktoré by hovorili antickým i moderným jazykom”- hovorí o svojom predstavení Birute Mar. Vďaka Birute pochopíte, že hoci storočia plynú, etické normy a pravda o ľudských činoch pretrvávajú.
  Vstupné: 6 €

 • 27. 9. 2019 / 19:00 
  Matt Panesch: GREYHOUND: CESTA CEZ TEMNÉ SRDCE AMERIKY
  Pomocou cestovného denníka a pár pohárov piva nás Matt Panesh - básnik, dramatik, režisér a performer – vezme do diaľkového autobusu Greyhound, v ktorom cestuje naprieč Amerikou sediac vedľa viacnásobného vraha. Veď v živote si nevyberieš, pri kom sedíš! Komický a až do špiku kostí autentický príbeh, ktorý Vám otvorí oči na realitu “amerického sna”.
  Vstupné: 6 €

 • 28. 9. 2019 / 19:00  
  Marek Koterski: NENÁVIDÍM 
  Za osobnej účasti autora, po predstavení stretnutie s Marekom Koterskim!
  Vstupné 6 €

 • 29. 9. 2019 / 19:00 
  Malgorzata Bogdaňska: NEMÁM VÁS RADA, PÁN FELLINI
  Biograficky príbeh o talianskej herečke Giuliette Masina. Príležitosť pozrieť sa na ženu univerzálnu, nadčasovú, ktorá z lásky ku geniálnemu, avšak nevernému mužovi stráca samu seba. “Čím je pre mňa láska? Celým životom”.
  Vstupné: 6 €

Divadlo Kontra na facebooku » »