14. 2. 2019 / 16:00 / Multi centrum

Vernisáž výstav pri príležitosti Medzinárodného dňa turistických sprievodcov:

  • TATRY BOLI PRI TOM
  • KEŽMARSKÁ CHATA – NÁDEJ UMIERA POSLEDNÁ
  • CHODNÍKMI ALFRÉDA GROSZA

Výstava dokumentujúca podklady kníh pozostávajúcich z fotografií, máp, novinových výstrižkov autora. Výstavu obohacujú reprodukcie fotografií Alfréda Grosza z fondu Múzea v Kežmarku, osobné turistické potreby Ota Rozložníka a Miloša Greisela. Prácu vysokohorských nosičov v Tatrách predstavuje originálna krošňa.
Výstava potrvá do 22. marca 2019. 

BESEDA s OTOM ROZLOŽNÍKOM, členom Asociácie horských sprievodcov a bývalým pracovníkom na Kežmarskej chate, ktorá vyhorela v roku 1974, spojená s autogramiádou publikácií: 
Veselo a smutno v Doline Kežmarskej Bielej vody (Spomienkový chodník prof. Alfréda Grosza) z roku 2014 - kniha slúži ako sprievodca po Chodníku profesora Alfréda Grosza, ktorý sa nachádza v Doline Kežmarskej Bielej vody na rozhraní Vysokých a Belianskych Tatier a Ženy v tieni hôr (Príbehy a spomienky) z roku 2018. V tejto knihe sa venuje ženám z hôr, ženám, ktorých život je nejako spojený s Vysokými Tatrami, ženám, ktoré ich milujú a ktoré milujú mužov hôr horolezcov, záchranárov, chatárov, turistov, lyžiarov.

So synom Miroslavom spracovali a vydali turistickú mapu Slovenského raja a turistickú mapu Vysokých Tatier, ktorá slúži aj ako záznamník na plnenie Tatranského turistického odznaku.

KONTAKT:
Nábrežie Hornádu 14 (Multi centrum), Spišská Nová Ves
+421 53 429 75 46, dana.rosova@gmail.com, www.stm-ke.sk

Termíny