Nezvyčajný horolezecký thriller ikony svetového himalájizmu, slovenská a svetová premiéra scénickej verzie knihy Wojteka Kurtyku. Magický a filozofický príbeh o prekonaní samého seba. Hypnotizujúci svet Džemu, Číslice, Krey, Magickej Pumpy, jašteričky zvanej Geko… Silné emócie, životné reflexie a skvelý humor… Nielen pre horolezcov!

Wojtek  Kurtyka je človek - legenda: jeden z najlepších svetových himalájistov, spoluzakladateľ alpského štýlu vo svetovom himalájizme. Má na konte niekoľko prvých a zároveň najťažších výstupov na Himaláje, Hindukusu a Karakorum.

Čínsky Maharadža opisuje prípravy na výstup bez istenia (free sólo) v ceste na 30 m vysokú skalnú platňu v Bolechovickej doline. Nie je to iba obyčajný príbeh o horách. Je to veľmi osobné a inšpirujúce rozprávanie o hľadaní vlastnej cesty, budovaní psychiky, o boji so strachom a vlastnými limitmi. Je to o človeku, ktorý, aby mohol dosiahnuť nemožné, musí ovládnuť svoj strach, umŕtviť myseľ a získať stav absolútnej harmónie ducha a tela. Hora sa stáva symbolom výzvy, Džem - symbolom strachu a sily náchylnej ku komformizmu.

Viac o hre » »

Vstupné: 7 € 
Kapacita sály na predstavenie je 30 miest. Je lepšie si rezervovať miesto vopred! Rezervácie: 0907 908 986

Divadlo Kontra na facebooku » »

Termíny